top of page
IMG_4805edit.jpg
Chen_Taoz_side2_10x15cm_bleed3mm.jpg

עיצוב ולייפסטייל | שבוע העיצוב מילאנו 2022 | גופי תאורה מעוצבים | הדגמים הנבחרים של המעצבת חן תעוז

שבוע העיצוב מילאנו 2022 - דגמי התאורה שנבחרו
ביוני הקרוב יתקיים אירוע העיצוב הנחשב ביותר בעולם: סלונה דל מובילה. חן תעוז, מעצבת גופי תאורה, מספרת על התהליך והקולקציות שעיצבה ונבחרו ע"י ועדת האוצרות הבינלאומית.
04.2022 - ראיון עם המעצבת חן תעוז

חן תעוז, מעצבת תעשייתית ישראלית, בעלת סטודיו לעיצוב וייצור גופי תאורה ומוצרים דקורטיביים, נבחרה להציג בסלונה סטליטה, שבוע העיצוב מילאנו, תערוכה מכובדת אליה נבחרים מעצבים צעירים ומבטיחים מכל העולם. 

"כשקיבלתי את ההודעה מהאוצרות הרשמית של הסלונה, מכתב שעליו חתומים 13 אוצרים מתחומי האדריכלות והעיצוב, כל אחד ממדינה אחרת, קפצתי מאושר. שבוע העיצוב מילאנו הוא אירוע עצום, חגיגה ענקית של עיצוב, המקום שבו עיצוב הוא אולי הכי מוערך ונחגג בעולם. מאוד ריגש אותי לחשוב שאהיה חלק ממעמד כל כך מכובד".


מספר חודשים לפני שהיא טסה להציג בחו"ל, הציגה תעוז לראשונה ביריד העיצוב והאמנות הגדול בארץ "צבע טרי".

"'צבע טרי' היה הכנה מצוינת. במקור הייתי אמורה לטוס להציג לראשונה בחו"ל עוד לפני שעשיתי תערוכה גדולה בארץ, אז במידה מסוימת אפשר לומר שהדברים הסתדרו לטובה. כשהצגתי בתערוכה בארץ הייתה התרגשות מאוד גדולה, שמחה מאוד גדולה ותחושה שסוף סוף אפשר לחזור לחיים נורמליים אחרי שנתיים ללא תערוכות. אני חושבת שבמילאנו אני הולכת לחוות משהו דומה אבל בעוצמות הרבה יותר גבוהות, בגלל הגודל והבינלאומיות". 


הסלונה סטליטה יתקיים כבכל שנה בתוך מתחם התערוכה הרשמית הסלונה דל מובילה, השנה ייקח חלק בביתנים 1 ו-3. תעוז תציג בביתן D-09 קולקציות תאורה ומוצרים דקורטיביים ואף תחשוף דגם חדש שיושק לראשונה בתערוכה. 

"התכנון במקור היה להציג את קולקציית Shiny בלבד; היא ללא ספק תקבל מקום מכובד במסגרת הביתן השנה, אבל החלטתי להציג גם דגמים מהקולקציות Bulbi ו - Origa ובנוסף אשיק דגם חדש שאני עובדת עליו כבר מספר שנים. בכל קולקציה אני משתמשת בחומרים שונים, בטכניקות שונות, הפעם זה יהיה גוף תאורה מקרמיקה ביציקה".

את הגופים היא מייצרת בסטודיו שלה ביפו, בעוד שהתצוגה נמצאת בוילה בהוד השרון, בשיתוף פעולה עם חן שי שמייבא ריהוט בהתאמה אישית ממילאנו. 

"אלה גופי תאורה ישראליים בסטנדרט אירופאי, לכן השילוב בתצוגה עם ריהוט איטלקי מתבקש. אני מאוד מקפידה על החומרים והגימורים האיכותיים ביותר, בניגוד ליצרנים מקומיים שרק רוצים למכור ולעבור ללקוח הבא, אני מלווה את הלקוחות שלי אישית משלב הבחירה והתאמת הגופים ועד להתקנה ואף לאחריה. הכל נעשה בהתאמה אישית ועם המון קשיבות לרצונות והחלומות של הלקוחות".
אדריכלים, מעצבים ולקוחות פרטיים בדרך כלל מגיעים לפגישות בשואורום, אבל לפעמים הלקוחות מעדיפים להגיע אל הסטודיו, אם זה בגלל מיקום ואם זה בגלל סקרנות - והדלת פתוחה. אל הסטודיו ביפו מגיעות גם קבוצות של סיורי עיצוב, שמקבלים הזדמנות להיחשף לתהליכי העבודה שמאחורי הסטודיו והמוצרים".

בנוסף לקטלוג הדגמים של הסטודיו, תעוז מעצבת גופי תאורה בהתאמה אישית בתהליך שכולל לוחות השראה, סקיצות, שרטוטים והדמיות, עם התאמה ספציפית לחלל ולצרכי הלקוח. 

"תמיד אפשר לבחור דגמים מהקטלוג, אבל הכי נכון לגשת לפרויקט בצורה נקייה ולא בהכרח 'להלביש' גופי תאורה מתוך מגוון הקיים. אם הדגמים יתאימו בול ללקוח ולמקום אין ספק שאמליץ עליהם, אבל התהליך תמיד יכלול התאמה אישית אמיתית ומלאה, ולא רק בחירה של צבע כמו שיש ברוב חנויות התאורה, אלא ממש ירידה לפרטים: חומר, צבע, גודל, זוויות הארה ועוצמת ההארה כך שהתוצאה תהיה אידאלית ללקוחות ולחלל.הכי מרגש אותי לראות את התדהמה של הלקוחות בסיום - כיוון שלא מדובר במוצרי מדף, הם לא תמיד מצליחים לדמיין איך התוצאה תראה ועד היום ההפתעה תמיד הייתה לטובה. באחד הפרויקטים הלקוחה אמרה לי 'זה מעבר לכל מה שיכולתי לדמיין'. בפרויקט אחר הלקוחות סיפרו לי שגופי התאורה מסבים להם אושר רב בכל יום. מאוד מרגש לקבל תגובות כאלה ולשם אני תמיד שואפת".

כתובת הסטודיו: שדרות ירושלים 22, תל אביב יפו
כתובת השואורום: הפרדס 73, הוד השרון
ההגעה בתיאום מראש בלבד. 


לתיאום פגישת היכרות ויעוץ תאורה עם המעצבת חן תעוז לחצו כאן

פסלי תאורה מקולקציית Shiny - החל מ-2000 ש"ח, צילום יניב גבאי

2021_10_13_ORIGA27789 1.jpg
2021_10_13_ORIGA27819.jpg
IMG_9025 (1)_edited.jpg
IMG_9126 (1).JPG

גופי תאורה שעיצבה חן בהתאמה אישית למעצבת יפעת ששון, צילום מירב פלברג 

דגמים מתוך קולקציית "אוריגה" שהשיקה תעוז בשיתוף פעולה עם זיוה אפשטיין ביריד "צבע טרי", החל מ-3,500 ש"ח צילום עדי גלעד

what%20what_edited.jpg
Kori_Standing_2_Light_Fixture_by_Chen_Taoz_Photo_by_Yaniv_Gabay.jpg

דגמים מתוך קטלוג התאורה של המעצבת חן תעוז, החל מ-400 ש"ח, צילום יניב גבאי

IMG_20201023_134420.jpg
Bulbi_Art_2_Light_Fixture_by_Chen_Taoz_Photo_by_Daphna_Rennert.JPG
WhatsApp Image 2021-11-25 at 17.18.19.jpeg
Bulbi_Flexible_Light_Fixture_by_Chen_Taoz_Photo_by_Yaniv_Gabay.jpg
Bulbi_Wall_Light_Fixture_by_Chen_Taoz_Photo_by_Yaniv_Gabay.jpg
Bulbi_Wall_Light_Fixture_by_Chen_Taoz_Photo_by_Yaniv_Gabay2.jpg

דגמים מתוך קולקציית "באלבי" של המעצבת חן תעוז, החל מ-1350 ש"ח
צילומים יניב גבאי, דפנה רנרט

כתובת הסטודיו: שדרות ירושלים 22, תל אביב יפו

כתובת השואורום: הפרדס 73, הוד השרון

ההגעה בתיאום מראש בלבד


 
לתיאום פגישת יעוץ תאורה או ביקור בשואורום

bottom of page